کفپوش و دیوارپوش

  کفپوش,لمینت,پارکت

كفپوش های لمینیت پاركت ، با در هم آمیختن كارایی با ظاهری چشم نواز و طراحی مد روز ، از مقبولیتی غیر قابل رقابت برخوردارند. این كفپوش ها راحتی و ایمنی را به همراه سطحی بادوام ، بهداشتی، زیبا و با قابلیت نظافت بسیار آسان دارا هستند و نسبت به تنوع فوق العاده و ظاهر جذاب خود ، اطمینان می بخشند!

شرایط انتخاب پاركت با توجه به استانداردهای جهانی دسته بندی كیفی :

1- استاندارد 1/21 AC مناسب برای اماكن كم تردد در منازل (مانند اتاق خواب یا مهمان خانه)

2- استاندارد 2/22 AC مناسب برای اماكن با تردد متوسط در منازل(مانند اتاق نشیمن،غذاخوری،راهروهای داخلی)

3- استاندارد 3/23 AC مناسب برای اماكن پر تردد در منازل(مانندراهروهای ورودی یا آشپزخانه)

4- استاندارد 3/31 AC مناسب برای اماكن كم تردد تجاری (ماننداتاق هتلها ، اتاق های كنفرانس یا دفاتر كاركوچک)

5- استاندارد 4/32 AC مناسب برای اماكن تجاری با تردد متوسط(مانند كودكستان ها ، ادارات ، سالن های انتظار ، بوتیك ها)

6- استاندارد 5/33 AC مناسب برای اماكن پرتردد تجاری (مانند راهروها ،مجتمع های بزرگ تجاری و كلاس های درس)

دسته بندی محصولات به درجات مختلف برای كمک به مصرف كنندگان انجام شده است تا بتوانند كفپوش مورد نظر خود را از بین طیف گسترده لمینت ها باكیفیتی عالی برای مصرف شخصی یا تجاری انتخاب نمایند.

مشخصات كفپوشهای لمینیت (پاركت HDF ) :

نوع اتصالات بكار رفته در پاركت موجب چفت شدن كامل درزها گردیده و در برابر نفوذ رطوبت ماندگاری و استقامت این كفپوش ها را تضمضن می نماید.

استقامت بالا و مقاومت در برابر سائیدگی .

مقاومت در برابر فشار و ترک خوردگی .

مقاومت در برابر خاكستر و آتش سیگار .

نظافت و نگهداری آن بینهایت آسان است.

مناسب برای استفاده اقتصادی از سیستم گرمایش كف به خاطر مقاومت حرارتی پایین .

یكی از منحصر به فردترین ویژگی های كفپوش ها قابلیت انتقال پذیری این محصول است .

عدم رشد كپک و قارچ .

ضد حساسیت بوده و لكه ذرات خاک و یا بوها را در خود نگاه نمی دارد.

هنگام راه رفتن بر روی آن صدا ایجاد نمی شود.

کفپوش هایی که در بازار وجود دارد یا پارکت است یا لمینت . لمینت چوب‌هايي با عرض 5 تا 10 سانتي‌متر و طول 20 تا 30 سانتي‌متر و ارتفاع 5/0 سانتي‌متر است. در کنار چوب‌هاي لمينت، شيارهايي وجود دارد که اين شيارها باعث اتصال تکه‌هاي چوب به يکديگر مي‌شوند. يعني چوب‌هاي لمينت، مانند پازل در کنار همديگر قرار مي‌گيرند و با هم جور مي‌شوند. چوب‌هاي لمينت برخلاف چوب‌هاي پارکت، خام نيستند و هر تکه چوب، قبل از نصب، رنگ و لاک خورده است. براي نصب لمينت، فقط يک لايه اسفنج را روي سطح زمين مي‌چسبانند و تکه چوب‌ها را بدون استفاده از چسب، مانند پازل روي اين اسفنج، پهن مي‌کنند. به همين دليل تمام مراحل نصب آن، بيشتر از 2 تا 3 ساعت طول نمي‌کشد و کثیف کاری هم ندارد. مهم‌ترين مشکل لمينت اين است که چون تمام تکه‌ چوب‌هاي آن به يکديگر وصل هستند، اگر قسمتي از آن در اثر ريختن آب يا رطوبت، اصطلاحاً طبله کند، تمام لمينت بلند مي‌شود و مجبور خواهيد بود تمام کف‌پوش منزل را عوض کنيد. در صورتي که پارکت اين مشکل را ندارد و همان طور که گفتيم، براي ترميم آن مي‌توان فقط قسمت آسيب‌ديده را بازسازي کرد. با اين حساب، به نظر مي‌رسد که براي منازل مسکوني، کف‌پوش پارکت بسيار بهتر و به صرفه‌تر از لمينت خواهد بود.

از پارکت که بگذریم به کف پوش‌های جدید با جنس PVC می‌رسیم. آنچه در حال حاضر با این عنوان در بازار وجود دارد کاملاً شبیه پارکت است اما قیمت شان به شکلی باورنکردنی کمتر است. قبل از تصمیم به خرید این نکته را هم در نظر بگیرید که کیفیت آنها به هیچ‌وجه قابل‌مقایسه با پارکت نیست. کف پوش‌های PVC سنگ هم در بازار موجود است .

پارکت لمینت

پارکت لمینت چیست؟

معرفی لمینت (پارکت لمینت) : لمینیت نوعی پوشش کف است که اصطلاحا به آن لمینت، لامینت، پارکت لمینت و حتی به اشتباه پارکت نیز می گویند، جنس لمینت از HDF با یک لایه ملامینه روی آن می باشد، HDF مخفف هارد، دانسیته، فایبربرد است، دلیل اینکه این کالا با نام لمینت شناخته می شود اینست که از پنج لایه فشرده تشکیل شده است و هر چیز چند لایه ای را لمینت می گویند،لمینت پوششی مناسب برای کف منازل مسکونی، اداری و تجاریست که عمده مصرف آن در منازل و واحدهای مسکونی است، لمینت ها معمولا مستطیل شکل هستند و ابعادی در حدود عرض بین 14 تا 25 سانتیمتر و طولی بین 120 تا 140 سانتیمتر دارند، ضخامت لمینت ها معمولا 8، 10 و 12 میلیمتر است، لمینت را به کف نمی چسبانند، بلکه در ابتدا یک لایه فوم به ضخامت 2 میلیمتر را بروی کف پهن می کنند، و لمینت را روی فوم نصب می کنند، لمینت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع دارای شیارهایی (کلیک) هستند که در هنگام نصب شیارها در یکدیگر قفل می شوند یا به اصطلاح کلیک می شوند و همین کلیک ها عامل ثابت نگهداشتن لمینت ها بر روی کف می باشند، و به همین علت نوع کلیک لمینت انتخابی بسیار با اهمیت است، لمینت به کف زیرین خود آسیب نمی زند و می توان تا چند بار آن را جمع و در محل دیگری مجددا نصب کرد، لمینت به راحتی خش بر نمی دارد، لمینت به هیچ عنوان در اثر حرارت سیگار نمی سوزد، فوم زیر لمینت باعث می شود تا هم عایق صدا باشد و هم عایق حرارت و برودت و همچنین اگر شیئی مانند یک لیوان بر روی آن بیافتد به علت انعطاف و نرمی فوم به احتمال زیاد نمی شکند، سرعت نصب لمینت بسیار بالاست به عنوان مثال 100 متر مربع تقریبا در یک روز به اتمام می رسد و بلافاصله پس از نصب می توان وسایل را بروی آن چید، لمینت ها به طور معمول آنتی باکتریال و ضد حشره هستند، لمینت ها نسبت به آب نیز مقاومت خوبی دارند و به راحتی پارکت آب را به خود جذب نمی کنند، البته این به معنای ضد آب بودن لمینت نیست و اگر آبی بروی آن ریخته شد بایستی به سرعت جمع شود، لمینت ها بر اساس ضریب سایشی (پاخور) دارای استانداردهای مختلفی هستند که با AC نشان داده می شوند مانند AC2 , AC3 , AC4 ، لمینت از نظر قیمت بسیار ارزانتر از پارکت ، سنگ و تقریبا با سرامیک در یک رده قرار دارند با این تفاوت که امروزه از نظر زیبایی همچنان بالاترین رتبه را لمینت ها به خود اختصاص داده اند و از این نظر با هیچ یک از دیگر متریالهای کف قابل مقایسه نیستند.

“>